Cantinho No Campeche
| WiFi Wi-Fi | Privat strand Adgang til strand | Aircondition Klimaanlæg |
| Kæledyr Kæledyr tilladt |
Cantinho No Campeche ligger inden for 25 minutters tur fra Campeche, Florianopolis og 8-minutters gåtur væk fra Igreja Batista do Campeche. Strandfaciliteter på Cantinho No Campeche omfatter parasoller.
Denne indkvartering har en kystnær beliggenhed i Campeche område i Florianópolis. Der er en nem adgang til sand- strand. Gæsterne kan prøve sydamerikansker måltider i steakhouse VIZU Parrilla Bar placeret 450 meter væk.
Gæsterne vil nyde haven udsigt fra værelset.
Gæsterne kan nemt forberede deres egne måltider i et fuldt udstyret køkken. Florianopolis lufthavn ligger 5 km fra Cantinho No Campeche.
- Lokale seværdigheder
- Lagoa Pequena2,7 km
- Campeche Island1,8 km
- Placa Portal do Ribeirao4,6 km
- Igreja Batista Palavra Viva3,5 km
- Joaquina Beach3,9 km
- Igreja Batista4,3 km
- Lótus Decor5 km
- Lufthavne
- Florianopolis Lufthavn11 km
- Togstationer
- Main Bus Station12 km
På hotellet
General
- Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
- Wi-Fi
- Parkering
- Kæledyr tilladt
- Røgdetektorer
Måltider og drinks
- Kedel
- Køkkengrej/ Køkkenredskaber
- Udendørs spiseområde
Aktiviteter og afslapning
- Adgang til strand
- Strandparasoller
- Solseng
- Have
På værelset
- Klimaanlæg
- Patio
- Havemøbler
- Spisebord
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- ❓
Hvor kan jeg efterlade min bil under vores ophold i Cantinho No Campeche villa?
Gæster på Cantinho No Campeche villa kan parkere deres bil i en parkeringsplads. - ❓
Hvor langt ligger Florianopolis fra Cantinho No Campeche villa?
Der er 5 km mellem Florianopolis og Cantinho No Campeche villa. - ❓
Er det tilladt at medbringe kæledyr til Cantinho No Campeche villa?
Du kan bo på Cantinho No Campeche villa med dit kæledyr.